NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 11:02

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. June 3, Sunday, 21:44 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
erik.svoboda wrote:
fél véleménye rögtön mint tévedés bukkan fel (arra nem fecsérli a szót Manyszi Kinga, h miért)


Nono, Hanthy Kinga valós személy, fideszes önkormányzati képviselő Fóton.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. June 3, Sunday, 18:17 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
TollAFülbe wrote:
Nem nyilvánvaló, hogy ez a cikk a végéért íródott meg? Csak nekem böki ki a szememet, hogy reklámról van szó??


Szerintem is elég lólábszagú :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. June 3, Sunday, 18:04 
Offline

Joined: 2007. April 25, Wednesday, 22:46
Posts: 8
Nem nyilvánvaló, hogy ez a cikk a végéért íródott meg? Csak nekem böki ki a szememet, hogy reklámról van szó?? Írunk egy vendéglőről jót s rosszat (mennyi mindent hall ma az ember!) majd a végén bekopírozzuk az itallap jelentős részét. S lőn mi tervezve vala: a káposzta is megmarad, a kecske is tömve áll, a fogadó híre meg a szelek szárnyán jó messzire száll...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. June 3, Sunday, 17:18 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
Elolvastattam anyukámmal mint totál laikussal, és megerősített abban, ami nekem is a benyomásom volt első olvasásra: ez a cikk annyira zagyva, hogy még igazából az sem jön át belőle, hogy akkor most BG valójában jófiú-e vagy mi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. June 3, Sunday, 15:23 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Hanthy Kinga wrote:
Pedig a felháborodás mögött elsősorban anyagi érdekféltés volt, hiszen pénzbe került a portál átfestése, az óriásplakátok, hirdetések újradizájnolása.
Megnézhette volna, ki írta alá a tiltakozó-nyilatkozatot. És a cégbíróságon meg azt, hogy ezek közül kinek van átfestendő portálja, meg óriásplakátja...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. June 3, Sunday, 15:08 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Quote:
Aki tudja, hogy a „nemzetközpontú nyelvtudomány” a nyelvművelés önelnevezése


Ez mondjuk érdekes, mert nyilvánvalóan Lőrincze emberközponú nyelvművelésére rímel, pontosabban azt veti el. Nekem ez kb. olyan, mintha egy képen az emberi arcokat felcserélnénk a rohamsisakok hepehupájára.

Különben marha érdekes, milyen kultúrhérosznak van beállítva BG, miközben a legminimálisabb törekvés sincs arra, h legalább látszatból bemutassák a másik oldal véleményét. Legalább a BG-t otthagyó munkatársakat megkérdezhették volna, h mi volt a háttérben. A másik fél véleménye rögtön mint tévedés bukkan fel (arra nem fecsérli a szót Manyszi Kinga, h miért), anélkül, h az olvasó mérlegelhetne. Ráadásul az tulajdonképpen nem is vélemény, hanem BG elleni "támadás". Ahhoz, h valaki nyelvművelő legyen, leginkább "bátorság" kell. Az, h kinek milyen alapon van felhatalmazása, szaktudása "igazságügyi nyelvi szakért"-ésre (induló ár: 25000 ft), nem kérdés. Ezt is csak egy olyan országban lehet megtenni, ahol a szövegértés szintje nulla. Máshol ez egy iskolai újságban nem jöhetne le, nemhogy egy vezető országos napilapban.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. June 3, Sunday, 14:09 
Offline

Joined: 2006. March 3, Friday, 20:18
Posts: 205
Alig mászik elő az ember a Cserhát sűrűjéből, hogy jól megérdemelt vizsgaidőszakát megkezdje, máris ilyen baromságokra hívják fel a figyelmét, mint ez itt a kígyó és BG farkáról. Még tiszta szerencséje a manyszinak, hogy meg lett mentve a betiltott fóruma, különben nem tudna a rendkívül elfogult újságíró egyetlen jó idézezet se keresni a sötét ellenség bemutatására. -- Amúgy meg jogos a kérdés: "Piacképes termék-e a nyelvművelés?" (És még ld. Cseresnyési PPP-jét: pénz, pozíció, presztízs.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 1, Tuesday, 20:10 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Quote:
A Manyszi megkerüli a kérdést, amikor receptív oldalról azt mondja, hogy mindenkinek joga van a nyelvi közlés megértéséhez, és az iroda ehhez szeretne hozzájárulni a tevékenységével


Akkor felkérem a Manyszit, hogy szolgáltasson nekem egy pragmatát, aki elmagyarázza, mire gondolnak az emberek, miközben nyelvi közléseket osztanak meg velem. Ez nagyban javítana az életminőségemen!

8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 26, Thursday, 20:28 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
A válaszlevelet elvben támogatom, bár a MaNcs ilyen szempontból sajnos már többször okozott csalódást. Talán elég lenne egy rövidke, melyben utalunk a meglevő szövegekre.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 26, Thursday, 0:06 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
kösz - mire számítsak: sok elrettentő példára? :?: :?: :?:

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 25, Wednesday, 23:36 
Offline

Joined: 2006. March 3, Friday, 20:18
Posts: 205
Brain Storming wrote:
A korábbi linken nem találtam a fórumot, és a jelenlegi honlapon nem is utalnak rá ... kihajítoták?

A MANYSZI eltűntette a fórumat, az anyaga pl. innen érhető el: http://dragon.klte.hu/~tkis/e-nyelv_forum.html


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 25, Wednesday, 23:35 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
Brain Storming wrote:
A korábbi linken nem találtam a fórumot, és a jelenlegi honlapon nem is utalnak rá ... kihajítoták?


Hát ők már rég kihajították, persze. Itt van Kis Tamás oldalán, itt meg a saját honlapomon (de ez nem olyan jó, mert nem működnek a belső linkek (bocsánat, kapcsolódási pontok)).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 25, Wednesday, 23:19 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
Quote:
Ma az ,,Értsünk szót''-ban Minya Károllyal emlékezett meg Rékai Mindenhezértő Gábor a MANYSZI első születésnapjáról. A fórum nem került szóba. Pedig BG azt igérte még tavaly tavasszal, hogy néhány hét múlva újra nyitnak.


A korábbi linken nem találtam a fórumot, és a jelenlegi honlapon nem is utalnak rá ... kihajítoták?

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 25, Wednesday, 22:33 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Bogár Zsolt wrote:
míg Nagy Levente úgy tudja, hogy durva személyeskedés vezetett a szüneteltetéshez
Vehették volna a fáradságot mindketten, hogy elolvassák a fórum teljes egészében megőrzött szövegét...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 25, Wednesday, 22:13 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
kamperg wrote:
Válaszlevél, anyone?
Nincs kedvetek történelmet csinálni azzal, hogy itt fogalmazunk együtt egy válaszlevelet? :-)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group