NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 29, Friday, 6:37

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: e-nyelv fórum
PostPosted: 2009. January 10, Saturday, 7:42 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Amikor kamperg jelzését olvastam, megnéztem, és nekem bejött. Gondoltam, alkalmi leállás lehetett. De megint nem jön be. Azt hiszik, le kell állítaniuk a szervert, hogy töröljék a bejegyzésemet? :shock:

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: e-nyelv fórum
PostPosted: 2009. January 9, Friday, 23:29 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
kamperg wrote:
nekem azóta se jön be az e-nyelv.hu
Nekem tegnap jött. Ma már nem. Biztos a fejes bekérdezett valamit.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: e-nyelv fórum
PostPosted: 2009. January 9, Friday, 22:11 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
jozsipeti wrote:
a hatféléves képzés egybe vagy külön írandó? hat féléves vagy hatféléves? köszönöm


A szabályzat szerint külön, mert a "félév" összetett szó. A "hatéves" egybe lenne. Én személy szerint nem díjazom, hogy szórakoznak velem, és a "hatféléves"-t meg a "hathónapos"-t is egybe írom.

De van erre külön téma valahol, asszem.

Itt ragadnám meg az alkalmat, hgoy megjegyezzem: nekem azóta se jön be az e-nyelv.hu. Hát mi lesz így velem?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: e-nyelv fórum
PostPosted: 2009. January 9, Friday, 21:41 
Offline

Joined: 2009. January 9, Friday, 21:36
Posts: 1
a hatféléves képzés egybe vagy külön írandó? hat féléves vagy hatféléves? köszönöm


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: e-nyelv fórum
PostPosted: 2009. January 9, Friday, 0:09 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
Basszus, délelőtt is próbáltam meg most is, de nekem csak Page Load Error hegyek vannak. Tiszta frusztráció.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: e-nyelv fórum
PostPosted: 2009. January 8, Thursday, 21:42 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Menjünk már el! Annyira kíváncsi vagyok, milyen lehet egy vacsora, amelynek stratégiai partnerei vannak, köztük dicső akadémiánk! Meg a kirándulást is oly régóta tervezzük...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: e-nyelv fórum
PostPosted: 2009. January 8, Thursday, 21:17 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Ó, micsoda hírek! Nem is bírtam megállni, h ne szóljak hozzá!

Gyerekek, észrevettétek, hogy Minya Károly-hét van? Ki ne hagyjátok a lehetőséget!!!

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: e-nyelv fórum
PostPosted: 2009. January 8, Thursday, 8:49 
Offline

Joined: 2007. June 8, Friday, 8:08
Posts: 237
Megújult a Manyszi honlapja! És van lehetőség a hozzászólásra! Nem fórum ugyan, de azért... :twisted:

_________________
:)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. September 9, Sunday, 19:36 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Quote:
többek között a "meg-e", "nem-e" nemsztenderdet hozza fel


Építő jellegű javaslat: nevezzük át a rovatott Hallottatok már róla-e?-re!

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. August 24, Friday, 21:44 
Offline

Joined: 2006. March 27, Monday, 22:25
Posts: 50
megtaláltam. köszönöm. Modern talking 64.
Miért áll a víz Bg-ügyben? Megszűnt a Manyszi és most akkor jó? :D Vagy nem követnek el semmi égbekiáltót?
Jó nyárvéget!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. August 23, Thursday, 19:56 
Offline

Joined: 2006. March 27, Monday, 22:25
Posts: 50
Nádasdy régi népszabis cikkében (Mi a baj a nyelvműveléssel?) többek között a "meg-e", "nem-e" nemsztenderdet hozza fel. Valahol (a fórumdzsungelben) láttam, h. eztet valaki kifejtette, nyelvészetice egyenrangúsította (ilyen szavakkal, h. "fókuszpozíció", stb...:D). Tudjátok, h. ezt hol találom? Belinkelnétek nekem?
Köszönöm:
Pető


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. August 11, Saturday, 0:34 
Offline

Joined: 2006. March 27, Monday, 22:25
Posts: 50
Ezt lehet, h. nem így kelletett volna idézni, de azért kösz, ktam, hogy még anno tudtad, mire gondolok:

molnarcili írta (régi 2006os threadben):
Tolcsvai Nagy Gábor legjobb tudomásom szerint nem vall nyelvművelő nézeteket. Hogy "BG-i" lenne, az nagyon erős (és szerintem igazságtalan). Sok rosszat tudnék róla mondani, de pont ezeket nem...

ÉS ITT JÖN KTAM (úr):

Számomra Tolcsvainak, akit vagy 15 éve (akkor egyetlen egyszer) hallottam előadni (azért vannak ám annak is előnyei, ha az ember távol tartja magát a pofavizitektől ) rendkívül erős kötődése van Balázs Gézához, mert azon a jászberényi névtani bohóckodáson tökéletesen egyforma volt a két ember: a semmiről beszéltek roppant arrogáns nagyképűséggel. Ez persze csak egy régi benyomás, amire nem szabad emberek és nézeteik megítélését bízni. Ezért inkább felhívnám e helyen a tisztelt nagyérdemű figyelmét Sándor Klára egyik terjedelmesebb írására („ ... ki nem nyelvész: én vagy te?”), amelyben az etnocentrikus szindróma és egyéb etológiai kategóriák segítségével vizsgálja az 1990-es évek nyelvművelő/nyelvész csatározásait. Ebből kiderül, hogy vannak a "Mi csoport" (az elvakult nyelvművelők) és az "Ők" (a nem-nyelvművelők). "Az Ők között vannak, akik nem kérdőjelezik meg a Mi csoport értékrendszerének egészét, csak esetleg bizonyos részleteit. A nyelvművelést a nyelvtudomány részének tartják, sőt, céljuk az, hogy tudományosabbá, s ezzel hatékonyabbá tegyék. Őket Reformerek-nek fogom nevezni -- mondja Sándor K. -- A Reformerek nem saját jószántukból kerültek ki a Mi csoportból (sőt többször is kinyilvánítják lojalitásukat), hanem „veszélyes nézeteik” miatt a Mi csoport vezetői rekesztették kívül őket." Tolcsvait ezen reformerek közé sorolják megnyilatkozásai: magyarán ő igenis nyelvművelő, csak nem az idióta fajtából. Az érveket és bizonyítást olvassa el ki-ki maga.

Nü, ennyi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. August 10, Friday, 1:08 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Quote:
A nyelvi sztenderd sérülése,
fogyatékossága esetén az emberi civilizációt fenyegethetik veszélyek:
elszabadulnak az ösztönök, az ember magára marad.


Hát ha ez nem gáz, akkor semmi se. (Én nem ismerem az illetőt, nem szóltam bele az előző vitába - asszem -, stb.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Megtaláltam!
PostPosted: 2007. August 9, Thursday, 10:23 
Offline

Joined: 2006. March 27, Monday, 22:25
Posts: 50
Üdv,

tavaly kínosan belekevertem Tolcsvai N.G.-t a KLÁN attitűdjét hordozók közé, többen is csodálkoztak, miért is teszem. Én akkor habogva szemináriumi emlékeimre hivatkoztam, kontrollcézni nem tudtam. Most tudok: Részlet Kovai Melinda "Mit művel a nyelvművelő?" c. tanulmányából (http://dragon.unideb.hu/~tkis/kovai.pdf)
Tolcsvai Nagy Gábor: Nyelv, érték, közösség
A nyelvi sztenderd Tolcsvai szerint érték, és mint ilyen felettes hatóságként
működik: „hozzájárul az ösztönök visszaszorításához és magatartási bizonytalanságok
megszüntetéséhez.”A civilizációt az értékek tartják fenn, az értékek hordozója
pedig – többek között – a nyelvi sztenderd. A nyelvi sztenderd sérülése,
fogyatékossága esetén az emberi civilizációt fenyegethetik veszélyek:
elszabadulnak az ösztönök, az ember magára marad.
Tolcsvai a nyelvet és a közösséget az érték fogalmával köti össze. A nyelvhez
való társas és egyéni viszonyulás – a sztenderdizáció folyamata – identitásprojekt.
A közösség és az egyén önazonossága azonosulási folyamatok mentén
jön létre, amelyek egyúttal az önértelmezést is jelentik.
„A magyar művelődéstörténetben a 18. századtól alakult ki a nyelvről való folyamatos beszéd.
Ennek lényege abban ragadható meg, hogy a világot megismerő, így ahhoz viszonyuló egyén mint szubjektum többek között az anyanyelvével való tevékeny, alkotó kapcsolata révén válik azzá, aki. (...)Anyelv és beszélő viszonyában a megismerés és az önmegértésmozgásos
jellege a legfontosabb”.

Lehet, h. ez nálatok nem üti meg a gáz-mércét, nálam de.
Pető B


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. June 3, Sunday, 21:48 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Basszus, végigolvastam (nehezen ment) és hát igen, szerintem ez egyértelműen egy Manyszi-reklám.

Quote:
– 60 000 Ft/hótól: személyes nyelvi asszisztens – SEGÍTSÉG, AZONNAL!


Ezt bármikor vállalom :wink: Hmm nem is rossz, statisztika, módszertan és nyelvhelyesség konzultáció.... :lol:

figyelitek, hogy médiafigyelést is vállalnak (" tartalomfigyelés, sajtószemle angolul és magyarul, internetes témakeresés")? Annak mi köze a nyelvműveléshez?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group