NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 9:00

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005. December 14, Wednesday, 17:39 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Quote:
kamperg írta:
De a Bigfoot meg a jeti az két különböző szőrös valami, nem? A Bigfoot az amerikaiak saját legendája, a jeti meg valahol a Himalájában él állítólag.
Szerintem funkcionálisan azonosak. Az viszont érdekes filozófiai kérdés, hogy lehet-e két nem létező dologról azt mondani, hogy "nem azonosak"?


Kálmán, miért beszélsz nem létező dolgokról? :-D (Különben persze, hogy lehet, az angyalok és az ördögök ugye nem azonosak. A főnökeiket nem mertem példának hozni, mert még világnézeti elfogultsággal leszek megvádolva. A lényeg, hogy ha nem lennének különböző nem létező dolgok, akkor csak egy szót -- vagy szinonimákat) használnánk a nem létező dolgokra.)

Egyébként ha az angolban két különböző szó is van rá, a magyarban biztos nem bevett a nagylábú használata ilyen jelentésben.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Leiter Jakab
PostPosted: 2005. December 13, Tuesday, 14:13 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
kamperg wrote:
De a Bigfoot meg a jeti az két különböző szőrös valami, nem? A Bigfoot az amerikaiak saját legendája, a jeti meg valahol a Himalájában él állítólag.
Szerintem funkcionálisan azonosak. Az viszont érdekes filozófiai kérdés, hogy lehet-e két nem létező dologról azt mondani, hogy "nem azonosak"?

Más: Klubrádió, washingtoni tudósító: Condoleezza Rice szerinte azt nyilatkozta, hogy "az USA semmi olyan információt nem hoz nyilvánosságra, ami kompromittálná a titkosszolgálatait". A lehalkított eredetiben véletlenül hallottam, hogy "which would compromise the efforts of...". Ez csak egyszer ment le, mert beírtam nekik, és a következő hírekben már nem adták le.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Leiter Jakab
PostPosted: 2005. December 13, Tuesday, 0:10 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
fejes wrote:
Nyilván nem nehéz kitalálni, hogy a Big Footról, azaz a jetiről van szó.


De a Bigfoot meg a jeti az két különböző szőrös valami, nem? A Bigfoot az amerikaiak saját legendája, a jeti meg valahol a Himalájában él állítólag.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. December 12, Monday, 10:35 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
Dennis, a komisz című opusz:

"Hogy születik a kisbaba?"
"Még ezt sem tudod? A doktor bácsi teszi az anyuka hasába, vagy a miniszter."

Felteszem, a lelkész (vagy mi) lehet az illető, amerikai kisvárosról lévén szó.

Más. Minimax, Cousteau kapitányos rajzfilm. Megküzdenek a víz alatt egy óriáspolippal, majd:
"Titanic méretű küzdelem volt"
Titanic struggle, gondolom


Top
 Profile  
 
 Post subject: Leiter Jakab
PostPosted: 2005. December 12, Monday, 9:46 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Bár úgy emlékeztem, hogy volt leiterjakabos témánk, sehol sem találtam. Mivel a dolog megéri, létrehoztam egy újat (nyilván már a szikhes hozzászólásnak is itt lenne a helye).
Szóval: ha jól emlékszem, NatGeoCh: az illető arról beszél, hogy mindig is nagyon foglalkoztatták a nagylábúak és a Loch Ness-i szörny. Nyilván nem nehéz kitalálni, hogy a Big Footról, azaz a jetiről van szó.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group