NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 10:04

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 1111 posts ]  Go to page Previous  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 75  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 22, Friday, 10:27 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Quote:
Annyi a különbség, hogy a fogok-ból télleg fok lesz, mert a két o összeolvad, míg a vagyok-ból inkább valami vaok-féle lesz (persze nem két teljes magánhangzóval), szerintem ezt írja át a normál júzer úgy, hogy "vok".


Ja, ezt gyakran szoktam hallani, de én azt hittem, ez két külön dolog (mármint a vaok és a vok).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 22, Friday, 10:07 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Szeretnék igen nagy udvariassággal a figyelmetekbe ajánlani egy igen érdekfeszítő, tudományos eszmecserére ingerlő cikket:

http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=15727&page=1

vok: szerintem gyors beszédben minden előfordulhat, akár ez is -- mindenesetre nem annyira bevett, mint a tok, és írásban kissé nehéz dekódolni, amíg hozzzá nem szokik az ember (én még nem szoktam)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 22, Friday, 1:35 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
szigetva wrote:
A nagyonból [nan] lesz, nem [non]. Érdekes.
Nekem eléggé hasonlít a "naon" nukleusza a "vaok" nukleuszához, de lehet, hogy a nazális azér bekavar kicsit.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 21, Thursday, 23:43 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
A nagyonból [nan] lesz, nem [non]. Érdekes.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 21, Thursday, 23:24 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
prezzey wrote:
sokáig nagyon zavart írásban a "vok", és nem tudtam, hogy miért. Aztán rájöttem, hogy azért, mert a "nemtok" és hasonlókkal szemben ezt nem használom 'az életben'. Másoktól se nagyon szoktam hallani.
Én szoktam hallani, sőt, szerintem én is mondom. Annyi a különbség, hogy a fogok-ból télleg fok lesz, mert a két o összeolvad, míg a vagyok-ból inkább valami vaok-féle lesz (persze nem két teljes magánhangzóval), szerintem ezt írja át a normál júzer úgy, hogy "vok".


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 21, Thursday, 20:39 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Ezt a bevezetés a nyelvtudományba témából hozom át, mert ott nagyon off:

Engem mindig is érdekelt, és végre itt egy olyan beszélő, aki produkálja a jelenséget, úgyhogy habár a bevezetés a nyelvtudományba vizsgán már egy ideje túlvagyok, muszáj belebeszélnem:

sokáig nagyon zavart írásban a "vok", és nem tudtam, hogy miért. Aztán rájöttem, hogy azért, mert a "nemtok" és hasonlókkal szemben ezt nem használom 'az életben'. Másoktól se nagyon szoktam hallani. Úgyhogy most az a hatalmas kérdésem lenne stefkich felhasználóhoz, hogy ő személy szerint használja-e azt, hogy "vok" élőbeszédben is, vagy ez csak ilyen netes rövidítés, mint a "h"? (Persze a többiekhez is. Habár akiket ismerek teljes fizikai mivoltukban a fórumról, azok szerintem nem szokták élőszóban használni.) Ez vajon milyen réteghez kötődik? Csak nehogy az legyen a válasz, hogy a nálam fiatalabbakhoz, mert akkor sikítozni fogok :D (persze az egész tűrhetően megmagyarázná, hogy eddig miért nem nagyon hallottam)

Sorry, csak ennyi voltam :shock: :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 20, Wednesday, 11:16 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
molnarcili wrote:
Tebe wrote:
Én meg hosszan gondolkodtam, hogy Cili vajon miért rakta be a wiwre ezt az izét... :D

Hú, miket nézel ki belőlem... :oops:


Feltételeztem, hogy valami trükk lehet, csak nem tudtam rájönni, hogy mi, és lusta voltam utánajárni :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 20, Wednesday, 10:07 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
Tebe wrote:
Én meg hosszan gondolkodtam, hogy Cili vajon miért rakta be a wiwre ezt az izét... :D

Hú, miket nézel ki belőlem... :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 20, Wednesday, 6:27 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
Én meg hosszan gondolkodtam, hogy Cili vajon miért rakta be a wiwre ezt az izét... :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 20, Wednesday, 2:53 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
fejes wrote:
Komolyan mondom, beküldök nekik egy cikket arról, h mik találhatók az Auchan áruházban (nagy, egy-két szavas feliratok, főként főnevekkel, kék alapon fehér betűkkel), de ezzel szemben a vásárlók szóban szintakltikailag összetettebb szerkezeteket használnak, a vásárlók gyakran használnak kérdő mondatokat (különösen feltűnő a hol? mennyibe kérdőszavak gyakorisága), az eladók viszont gyakran használnak tagadó mondatokat ("Nem tudom, nem ezen az osztályon dolgozom"). A vásárlók egymás közti beszélgetéseik viszont nyelvileg egészen mások, és itt is elkülöníthetjük a külön érkező és az áruházban találkozó vásárlók tipikus megnyilvánulásai ("És mi újság a családdal?"; "Még mindig ott dolgozol?"), szemben az együttérkezőkével, ahol különböző tipikus kérdéseket, üzeneteket figyelhetünk meg korosztálytól függően ("Anya, mikor megyünk már?", "Vegyél nekem csokit!" vs. "Nyugton maradnál végre?", "Majd ha magad keresel, annyit költesz csokira, amennyit akarsz")

fejes, PhD -- ezennel neked ítélem :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 20, Wednesday, 2:42 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
molnarcili wrote:
(A csaj egyébként Manyszi-s is, vagy hogy kell ezt leírni.)

Sorry, közbe látom, szigetva belinkelte...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 20, Wednesday, 2:40 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
Hehe, émmár csak röhögök, évfolyamtársam volt ez a nőci, a cikkét a wiw-en írta ki az üzenőfara azzal a szöveggel, hogy azoknak ajánlja, akik kiváncsiak egy _nyelvész_ véleményére! Én is beszartam, fejes, a röhögéstől, és attól, hogy milyen szép karrierek indulnak a Modern Hungarian Linguistics tanszéken! Hihetetlen, és itt jöhet a sárgulok az irigységtől emotikon, amelynek használatáról doktori disszertáció is születhet ott. (A csaj egyébként Manyszi-s is, vagy hogy kell ezt leírni.)

[A wiw-en persze no comment küldtem tovább az üzenetét, nem akratam konfrontálódni, ott nem érzem, hogy lenne helye. Úgyhogy itt elégülök ki, dühöngéseidet olvasva :twisted: ]


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 19, Tuesday, 21:29 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
http://www.e-nyelv.hu/gallery2/main.php ... itemId=314
második sor, első oszlop :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 19, Tuesday, 20:54 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Nahát, véletlenül nyitvamaradt a kiscsaj lapja, és visszatévedve kíváncsiságból megnyitottam a szakmai életrajzát. Erre mit látok? Feliratok a bevásárlóközpontokban
Ifjú szemiotikusok 4. konferenciája, Eger;

De a publikációs jegyzékét is ajánlom mindenkinek!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. December 19, Tuesday, 20:39 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Bassza meg, ezhihetetlen! Komolyan, ezek azt hiszik, h a metró újságot írják? Komolyan mondom, beküldök nekik egy cikket arról, h mik találhatók az Auchan áruházban (nagy, egy-két szavas feliratok, főként főnevekkel, kék alapon fehér betűkkel), de ezzel szemben a vásárlók szóban szintakltikailag összetettebb szerkezeteket használnak, a vásárlók gyakran használnak kérdő mondatokat (különösen feltűnő a hol? mennyibe kérdőszavak gyakorisága), az eladók viszont gyakran használnak tagadó mondatokat ("Nem tudom, nem ezen az osztályon dolgozom"). A vásárlók egymás közti beszélgetéseik viszont nyelvileg egészen mások, és itt is elkülöníthetjük a külön érkező és az áruházban találkozó vásárlók tipikus megnyilvánulásai ("És mi újság a családdal?"; "Még mindig ott dolgozol?"), szemben az együttérkezőkével, ahol különböző tipikus kérdéseket, üzeneteket figyelhetünk meg korosztálytól függően ("Anya, mikor megyünk már?", "Vegyél nekem csokit!" vs. "Nyugton maradnál végre?", "Majd ha magad keresel, annyit költesz csokira, amennyit akarsz") stb. stb.

Nem igaz, h erre költik az állam pénzét és senkit nem lehet büntetőjogilag felelősségre vonni!

Ráadásul ez a liba nem elég, h nyelvésznek meri magát nevezni, még a honlapján is hirdeti a saját ostobaságát. (És láttátok a felső csíkot: "ELTE MOdern Hungarian Linguistics" Beszarás!!!)

Tényleg, ettől függetlenül: szerintetek milyen lehetősége van egy kvázi-kivülállónak, ha egy doktori iskolán olyat akarnak átnyomni, aki egy nulla, ráadásul még az előírt publikjációs kötelezettségét sem teljesítette? Tényleg semmi esély nincs, ha a bizottsági tagok szemet húnynak?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1111 posts ]  Go to page Previous  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 75  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group