NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 10:32

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 18, Saturday, 14:11 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
fejes wrote:
3. A diák elvégzi az egyetemet, és valószínűleg nem lesz olyan állása, ahol ingyen windóz jár. Miért is nem mondjuk egy UhuLinx/OpenOffice rendszert ismertetnek meg velük? Ja, arra nincs Quake?


Van, csak text-alapú :) Mellesleg a diáknak, ha lesz állása, olyan lesz, ahol WinXP csühög a gépén a munkahelyén és nem Ubuntu Linux. Valószínűleg.

Mellesleg a wine egyre jobb. Az egyik haverom normál grafikus win98-as játékokat játszik wine alatt. Amikor én utoljára próbáltam még csak a hibaüzenetei voltak profik. Ja, és a WineX kifejezetten a DirectX támogatására fejlesztődget... De ez már nem teljesen ingyenes.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 18, Saturday, 13:38 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Quote:
Milyen alkatrészeket gyárt az Intel cég?


Hmmm... Legközelebb bevezetés a nyelvtudományba szeminárium zárodolgozatába ilyen kérdéseket ajánlok: Melyik kiadó adta ki a Strukturális magyar nyelvtant? Sorolja fel a Tinta kiadó öt kiadványát! Soroljon fel három Morphologic-terméket!

Quote:
Melyik gépet vennéd meg, ha Win XP-t szeretnél rá telepíteni és csak szövegszerkesztésre használnád?


1. Nagyon rossz kérdés. Ha csak szövegszerkesztésre szeretnék használni egy gépet, akkor nem XP-t használok, még akkor sem, ha a Windowsnál maradok (valamely rejtélyes okból kifolyólag).
2. OK, hogy ezeket a dolgokat jó tudni, de azért ez eléggé háztartástan-jellegű, nem? Ilyen alapon lehetnének olyan tantárgyak, amelyeknél ilyen vizsgakérdéseket lehetne feltenni:

Melyik éttermet választaná, ha hatszáz forint körüli összegért szeretne ebédelni?
És ha vegetáriánus barátja is önnel tartana?

Kinek ajánlaná a BKV havi, és kinek a 30 napos bérleteit?

A hétvégére Bécsbe utazik. Hogyan dönti el, hogy hol vált eurót?

Mi a teendő, ha az országgyűlési választásokon nem a lakhelyének megfelelő szavazókörzetben szeretné leadni szavazatát?

Mire kell ügyelni használt gépjármű vásárlásakor?

stb.

3. A diák elvégzi az egyetemet, és valószínűleg nem lesz olyan állása, ahol ingyen windóz jár. Miért is nem mondjuk egy UhuLinx/OpenOffice rendszert ismertetnek meg velük? Ja, arra nincs Quake?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 17, Friday, 23:42 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Jó kis kérdések :)

Köszi!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Számítógépes ismeretek tanegység
PostPosted: 2005. June 17, Friday, 22:36 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
varasdi wrote:
Tudsz példát mondani? Izgat a dolog...

Hány CD-nek felel meg egy 90 GB-os vincseszter?
Milyen kapacitású a floppylemez?
Mi a ROM?
Mi jellemzi a tintasugaras nyomtatót? (Itt asszem 6 tulajdonság volt és több is igaz volt rá.)
Milyen alkatrészeket gyárt az Intel cég?
Mivel jellemezhető a monitor? (Itt is több volt megadva, amivel igen.)
Melyik gépet vennéd meg, ha Win XP-t szeretnél rá telepíteni és csak szövegszerkesztésre használnád? (És itt 4 lehetőséég volt, amiből kettőt teljesen ki lehetett zárni, és 2 olyan, amiből az egyik kicsit túl volt mértetezve, de az adatokra nem emléxem, mert nagyon sokat azért nem mondtak nekem. -- Asszem az ilyet hívják úgy, hogy rosszul feltett kérdés, de lehet, h. tévedek.)

Bocs, asszem csak a furcsákat / vicceseket jegyeztem meg... A többit egyszerűen nem tudom felidézni. Maj még töprengek, h. mit is kérdeztek, mer még volt egy pár. (Ugyanilyenek.)

varasdi wrote:
Csak nem DOS-ban kell formázni :shock: Parancssori ismeretek? Vagy... windowsban?

Ja, bocs, dehogyis, nem, szóval vindózba, persze, hogy vindózba. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Számítógépes ismeretek tanegység
PostPosted: 2005. June 17, Friday, 22:09 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
molnarcili wrote:
A vizsga "elméleti része" egy feleletválasztós teszt (ha jól emléxem, összesen 15 kérdéssel), amiben csak hardveres ismeretek vannak, abból is csak iszonyatosan primitívek


Tudsz példát mondani? Izgat a dolog...

molnarcili wrote:
A gyakorlati része pedig abból áll, h. meg kell formázni egy floppyt, majd arra az előírt számú és elnevezésű foldert kell létrehozni, amikbe be kell másolni egy .doc filet, majd abból csinálni egy .rtf filet.


Csak nem DOS-ban kell formázni :shock: Parancssori ismeretek? Vagy... windowsban?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Számítógépes ismeretek tanegység
PostPosted: 2005. June 17, Friday, 22:03 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
varasdi wrote:
Nem tudja valaki, aki már volt, megmondani, hogy a Számítógépes ismeretek vagy milyen című közismereti tanegységhez mi kell a vizsgán? Mit kérdeznek pl. elmélet címén, és mit kell összehozni gyakorlatként?

Szia, én most voltam. A vizsga "elméleti része" egy feleletválasztós teszt (ha jól emléxem, összesen 15 kérdéssel), amiben csak hardveres ismeretek vannak, abból is csak iszonyatosan primitívek (szal olyanok, h. még én is meg tudtam csinálni). A gyakorlati része pedig abból áll, h. meg kell formázni egy floppyt, majd arra az előírt számú és elnevezésű foldert kell létrehozni, amikbe be kell másolni egy .doc filet, majd abból csinálni egy .rtf filet. A dokumentumot ezek után Word97-tel a megadott utasítások szerint kell megformázni; ehhez adnak is egy mintát, hogy milyennek kell kinéznie. Kritikus pont a gyakorlatban, hogy a word-ös helyesírásellenőrzővel le kell ellenőrizni a helyesírási hibákat :) és az elválasztást. Ja, és ha nem tudnál valamit, akkor megkérdezed a tanárbácsitól, és az meg megmondja onnantól, hogy "Kisasszony, látja, ez itt az egér..."


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 17, Friday, 20:33 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
szigetva wrote:
Nem voltam, de eccer korulneztem arra: http://iki.elte.hu/iki/it/tematika/tematika.html
De lehet, hogy egesz mast kerdezel.


Sztem ez lesz az. Köszi!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 17, Friday, 20:22 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Nem voltam, de eccer korulneztem arra: http://iki.elte.hu/iki/it/tematika/tematika.html
De lehet, hogy egesz mast kerdezel.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Számítógépes ismeretek tanegység
PostPosted: 2005. June 17, Friday, 17:28 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Szevasztok,

Nem tudja valaki, aki már volt, megmondani, hogy a Számítógépes ismeretek vagy milyen című közismereti tanegységhez mi kell a vizsgán? Mit kérdeznek pl. elmélet címén, és mit kell összehozni gyakorlatként?

Köszi előre is.

(Valakinek, akinek kell majd mennie, megígértem, hogy megkérdezem itt is, hátha volt már valaki...)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group