NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 15:33

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 12, Monday, 14:55 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
(Ha valami csoda folytán ott nem találod meg, vagy nem lesz időd befejezni, szólj, és kölcsönadom :)).

prezzey wrote:
Szerintem egy olyan szál is hasznos lenne, ahol a különböző elméletekhez lennének jó alapozó könyvek felsorolva, akár külön angol/magyar szekciókban, habár gondolom, az angol terjedelmesebb lesz. Ez most onnan jutott eszembe, hogy Tebe egyszer közölte, hogy mi szerinte a kognitív nyelvészetbe a legjobb bevezető, és most akár el is olvasnám, csak nem találom.

(ja de, közben megtaláltam

Quote:
A funkcionális nyelvészet is iskolákra bomlik, tehát nem ártana valami kezdeti irányt megjelölni, hogy merre szeretnél indulni. Ha pl. - mintegy véletlenülSmile - a kognitív nyelvészet érdekel, akkor ajánlom figyelmedbe W. Croft - D. A. Cruse: Cognitive Linguistics (Cambridge, 2004) c. könyvét.
)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 12, Monday, 14:53 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Szerintem egy olyan szál is hasznos lenne, ahol a különböző elméletekhez lennének jó alapozó könyvek felsorolva, akár külön angol/magyar szekciókban, habár gondolom, az angol terjedelmesebb lesz. Ez most onnan jutott eszembe, hogy Tebe egyszer közölte, hogy mi szerinte a kognitív nyelvészetbe a legjobb bevezető, és most akár el is olvasnám, csak nem találom.

(ja de, közben megtaláltam

Quote:
A funkcionális nyelvészet is iskolákra bomlik, tehát nem ártana valami kezdeti irányt megjelölni, hogy merre szeretnél indulni. Ha pl. - mintegy véletlenülSmile - a kognitív nyelvészet érdekel, akkor ajánlom figyelmedbe W. Croft - D. A. Cruse: Cognitive Linguistics (Cambridge, 2004) c. könyvét.
)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 10, Saturday, 20:32 
Offline
Site Admin

Joined: 2006. December 27, Wednesday, 22:38
Posts: 58
http://seas3.elte.hu/nyelveszforum/viewforum.php?f=48
Ide gyűjthetitek az ajánlott olvasmányt. Ha szükséges lesz, moderátor(oka)t jelölünk ki.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 10, Saturday, 17:32 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
molnarcili wrote:
Szerintem is jó ötlet. :idea: Sokszor fordult elő már különböző topikokban a probléma; és több esetben nem lett sok érteme utána a beszélgetésnek. (Remélem én ma nem voltam arrogáns vagy iesmi az Eredetmítoszokban...)


Abszolúte nem akartam senkire se célozni, mert nem ez volt a célom; ezzel csak egy tényt állapítottam meg. Valahol meg is értem a reakciókat, mert engem is bosszant ez a fajta félreértés, de szerintem ennek könnyen elejét lehetne venni az említett módon.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 10, Saturday, 17:22 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
Szerintem is jó ötlet. :idea: Sokszor fordult elő már különböző topikokban a probléma; és több esetben nem lett sok érteme utána a beszélgetésnek. (Remélem én ma nem voltam arrogáns vagy iesmi az Eredetmítoszokban...)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 10, Saturday, 15:13 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Támogatom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 10, Saturday, 12:47 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
A fentieken kívül pedig akár össze is gyűjthetnénk egy szálban azokat az urleket illetve könyvleírásokat, amiket mi a nyelvészet reprezentánsainak tartunk. Ha egy helyen vannak (Ajánlott olvasmányok vagy valami hasonló), akkor könnyű referálni is rá a fenti szövegben. Persze ezt a szálat az adminoknak árgus szemmel kéne figyelniük, hogy ne kerüljenek bele hülyeségek (az is lehetne, hogy csak ők írhatnak bele, de esetleg a fórumozók javaslatai alapján). Ilyen sticky szálak egyébként sok külföldi fórumon vannak.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Javaslat
PostPosted: 2007. March 10, Saturday, 12:37 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Nem lehetne esetleg már a regisztrációnál bevenni egy olyan leírást a szövegbe, hogy pl. "Ha a nyelvészet tudományáról az a véleményed, hogy az helyesírási tanácsok adásával vagy nyelvművelési kérdésekkel foglalkozik, arra kérünk, halaszd el a regisztrációt, amíg nem tájékozódtál egy kicsit ebben a kérdésben. Ehhez a fórum böngészésén kívül segítséget nyújthatnak az interneten elérhető következő írások (lista_1) illetve a következő könyvek is (lista_2). Ezáltal magadnak is, és a fórumon jelenlevő nyelvészeknek is időt és energiát takarítasz meg. Köszönjük. Tovább a regisztrációra..."

Én kifejezetten rosszízűnek érzem, amikor néhány fórumtársunk arrogánsan kioktatja azokat az idetévedőket, akiknek a fejében az iskolában egy elavult nyelvészetképet alakítottak ki. Ha az adminok erre a téves képre már a regisztrációnál figyelmeztetnék őket, talán sokkal kevesebb értelmetlen személyeskedésre kerülne sor a "vita" során.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group