NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 12:18

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 23, Thursday, 13:06 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Szerintem -- az olvasók 99,9%-ával együtt -- meg tudom állapítani, hogy fogalmam sincs, kinek van igaza a Kálmán--Piňon vitában. Éppen ezért nem fogok rosszat gondolni egyikükről sem.

Nem csak az lesz dokumentum, amit annak szánnak. De tíz év múlva jó lesz, ha valaki azt fogja mondani, hogy én miért nem vetettem fel korábban, hogy az etikai dolgok nem állnak jól a szakmában, és tenni kéne vmit, akkor el tudom küldeni ide, hogy nézzem meg, mit írtam erről 2005-ben, és megnézheti azt is, ki(k)nél talált ez süket fülekre. Másrészt aki most lemaradt róla, az is láthatja, hogy ki mit gondol ezekről a dolgokról. Éppen ezért egy lezárt topik egyáltalán nem szemétbe való, sőt! A lezárt topikok ugyanolyan információs források, mint bármely szöveg a neten.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 23, Thursday, 11:41 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
fejes wrote:
Szerintem itt nem a korrektségről van szó. Szerintem a topik senkire nem vet rossz fényt, aki nem érdemli meg. Másfelől viszont dokumentum-értékű. Ha elkezdünk törölgetni topikokat, mert valakinek valamiért nem tetszik, hol lesz a határ?


A "korrekt" szót kálmán említette, mikor mondta, hogy témák törlését nem tartja korrektnek-- én onnan vettem át. De ez most irreleváns.

Szerintem azt Te --- az olvasók 99%-val együtt --- nem tudod megítélni, hogy ebben az esetben egészen pontosan mi történt, és ki "mit érdemel" és vajon "azt kapta-e". Nem a Te szakterületed a dolog, és csak halvány elképzeléseid lehetnek a vita pontos tárgyáról. Ezt már a szóban forgó topikban is említettem, amikor azt mondtam, hogy a kívülállók legfeljebb a retorikát fogják tudni "pontozni", a tartalmat nem.

Az pedig, hogy valami "dokumentumértékű", engem nem tud meghatni, mert ezeket a fórumok eleve nem az örökkévalóságnak íródnak. Mindenki mentsen le egy példányt az otthoni gépére abból, amit írt, senki nem akadályozhatja meg ebben.


fejes wrote:
Szerintem maximum odáig szabad elmenni, hogy lezárod, és csak azok számára lesz olvasható, akik írtak bele.


Ez nem jó ötlet. Teljesen fölösleges a seas gépén tárolni, ha nem teljesen nyilvános és ráadásul le is van zárva. A nyilvánosság korlátozásának van talán értelme (itt is van egy halom nem látható alfórum), mert lehetővé teszi a közös munkát. De ha egy topic le van zárva, értelmét veszti ez a gondolatmenet.

Egyébként én nem tudok törölni, ezért is kértem meg az adminisztrátorokat.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 23, Thursday, 10:45 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
ad PS: igen, a szeme'lyes u"zenethez ugyanu'gy "te'ma'"-t kell adni, mint ba'rmely u'j topik indi'ta'sa'hoz


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 23, Thursday, 10:37 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Szia!

Szerintem itt nem a korrektségről van szó. Szerintem a topik senkire nem vet rossz fényt, aki nem érdemli meg. Másfelől viszont dokumentum-értékű. Ha elkezdünk törölgetni topikokat, mert valakinek valamiért nem tetszik, hol lesz a határ?

Szerintem maximum odáig szabad elmenni, hogy lezárod, és csak azok számára lesz olvasható, akik írtak bele.

L.

Ps. Ezt személyes üzenetként szerettem volna elküldeni, de furcsa hibaüzenetet klaptam, miszerint a topik újaindításához (?) meg kell adnom a címet. (???)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Inkorrekt-e törölni egy topikot?
PostPosted: 2005. June 22, Wednesday, 12:07 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Inkorrekt-e törölni egy topikot? Szerintem nem, ha a szóbanforgó topik fejlődése olyan volt, hogy már sokkal többet sugall konkrét személyekről, mint amit valójában bizonyítani képes. Nem titok, hogy a Római arcél topikra gondolok.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group